Nejlepší kadeřník je příroda sama!
Komplexní non-toxic péče o vlasy se někomu může zdát jako nejdivočejší sci-fi, nebo na čisté produkty naopak nedá dopustit a po drogistických přípravcích si vůbec nestýská. Ať už jste tým “non-toxic”, či “bez chemie to nedám”, pojďme nahlédnout pod nůžky té nejlepší kadeřnice - PŘÍRODY.
Milujeme vše přírodou opečovávané
Vlasy, tělo, pleť… avšak na planetu i celého člověka s respektem hleď! Naše výrobní filozofie je jednoznačná - rádi vyvíjíme produkty “from scratch”, tedy ze základních kvalitních surovin, ne z prefabrikátů, s ohledem k pokožce a k naší zemi.
Soa…cože? Soap bars!
To jsou tuhé mýdlové šampony plné čistých a účinných surovin. Všechny obsahují kokosový olej, který dokonale zastoupí roli pěnidla. Chyťte se nejbližšího copu, je to tak! Kokos totiž pění vlivem saponifikace při výrobě mýdel a také díky obsahu nasycených mastných kyselin, takže vám pořádná pěna při pravidelné očistě vlasů dozajista chybět nebude.
Nyní již můžete vybírat rovnou z šesti šamponů, z nichž každý má svou unikátní recepturu a obsahuje speciální bylinný macerát ve slunečnicovém oleji. Kompletní složení najdete u jednotlivých šamponů. Ke stávajícím šamponům přibyly tři novinky s vylepšenou recepturou: SHINY HAIR, CLEAN HAIR, STRONG HAIR.
Kudy kam? V šamponech se nevyznám!
Mastná pokožka: FRESH HAIR, SHINY HAIR
Normální pokožka: FRESH HAIR
Problematická pokožka a lupy: NEW HAIR, CLEAN HAIR
Suché a barvené vlasy: DRY HAIR, STRONG HAIR
Lámavé a padající vlasy: STRONG HAIR, DRY HAIR
Použití:
Vlasy důkladně namočte, poté pomocí šamponu vytvořte pěnu, kterou následně aplikujte na konečky a pokožku hlavy. Pěnu poctivě opláchněte vodou, místo kondicionéru doporučujeme použít jeden z našich vlasových elixírů a oplachů.
Bylinky plné kondicionéru? Kdeže…kondicionér plný bylin!
Vlasové elixíry a naše novinka v profesionální péči o vlasy HAIR TEA jsou ideální alternativou ke klasickým kondicionérů.
HAIR ELIXIR obsahuje nefiltrovaný hoštínský jablečný ocet v bio kvalitě s esenciálními oleji a macerát z bylin. Oplach pomůže i s případnými “vedlejšími účinky” mýdlového šamponu, jako je voskový film, který může vzniknout při vyšším pH pokožky nebo u mytí v tvrdé vodě. Vybírat můžete ze tří variant: NEW HAIR, DRY HAIR, FRESH HAIR.
Použití Hair Elixiru:
Nalijte oplach do nádobky a zřeďte jej teplou vodou. Doporučujeme poměr 1:2 až 1:4 (tzn. jeden díl oplachu, dva až čtyři díly vody).
Začněte na poměru 1:4 (jeden díl oplachu, čtyři díly vody) a zkoušejte. Každé vlasy jsou jiné a vyhovuje jim trochu jiný poměr.
Suché vlasy vyžadují větší ředění než mastné. U suchých vlasů se proto doporučuje o jednu polévkovou lžíci méně elixíru, u mastných naopak o jednu lžíci více.
HAIR TEA je zkrátka čaj pro vaše vlasy! Připravte svým kšticím šálek čaje z unikátních směsí bylin, které na ně mají blahodárné účinky. V nabídce najdete dvě varianty: HAIR TEA - strong hair, HAIR TEA - clean hair.
Použití Hair tea:
Vložte jednu/dvě čajové lžíce do sítka na čaj, zalijte půllitrem vroucí vody a nechte vyluhovat po dobu třiceti minut.Po vyjmutí bylinek nechte tekutinu vychladnout na tělovou teplotu, poté oplach můžete pomalu nalít na vlasy a vmasírovat jej do pramenů i pokožky hlavy. Takto připravený nálev lze uchovat v ledničce po dobu 3 dnů a můžete jej používat i jako vlasový sprej.
Přírodní vlasová kúra
Aby vaše péče o vlasy byla zcela kompletní, tak pro vás máme ještě dvě ne-malá překvapení: vyživující olej na vlasy HAIR OIL - Strong hair a březový hydrolát HAIR MIST - bříza.
HAIR OIL s extrakty z tradičních středoevropských a ayurvédských bylin vlasy vyživuje, uzavírá v nich vlhkost a udržuje vlasy lesklé, nadýchané a zdravé. Olej může pomoci na roztřepené konečky, zastavit krepatění a dodat matným vlasům bez života zpět jejich lesk. Složení dominují luxusní oleje a macerát z bylin.
Tři způsoby použití HAIR OIL - strong hair:
Pro klasické použití:
Pumpičkou vstříkněte olej do hrsti, naneste na pokožku hlavy a jemně masírujte. Důležitější než množství oleje je samotné masírování. Poté olej vmasírujte do vlasů až ke konečkům. Nechte působit alespoň 15 minut. Umyjte a upravte vlasy jako obvykle.
Pro intenzivní hloubkovou péči:
Vlasy naolejované olejem zabalte do teplého ručníku na 30 minut nebo déle, případně i přes noc. Umyjte a upravte jako obvykle.
Lehká bezoplachová olejová péče pro zdravý lesk a zklidnění neposlušných vlasů:
Po umytí vlasů šamponem naneste několik kapek do dlaně a olej v nich rozetřete. Poté prsty důkladně pročešte ještě vlhké vlasy po celé délce a olej vmasírujte do vlasů až ke konečkům, abyste pomohli ošetřit roztřepené konečky. Vlasy důkladně pročešte, aby se olej rovnoměrně rozprostřel. Nechte vlasy uschnout nebo vyfénujte.
HERBAL MIST - bříza je absolutní špičkou pro přírodní vlasový rituál. Bylinný hydrolát v bio kvalitě získaný destilací březových listů v bulharském Růžovém údolí. Bříza je proslulá svými pozitivními účinky na vlasovou pokožku. Pokud chcete zklidnit pokožku, zatočit s lupy a zahustit svou krásnou hřívu, tak je tou nejlepší volbou.
Použití hydrolátu na vlasy:
Umyjte vlasy šamponem, důkladně opláchněte a poté vmasírujte malé množství březové vody přímo do pokožky. Kúru na zahuštění vlasů doporučujeme opakovat obden. V případě běžné péče pro větší lesk a objem opakujte jednou/dvakrát týdně. A lze jej použít i na suché vlasy.
Proč nevyrábíme šampuky?
Na závěr vám odhalíme, proč v naší nabídce nikdy nenajdete velmi populární šampuky. Jak už jsme zmínili na začátku, naší filozofií je vyrábět produkty ze základních čistých surovin. Šampuk = škodíky jménem SCI, SLS nebo SCS, které patří mezi základní složky tohoto produktu. Jedná se o deriváty kokosového či palmového oleje (který mnoho lidí odmítá v mýdlech, ale v šampucích o něm leckdy ani nevědí), které jsou vyrobené průmyslově. A nejen to, jedná se o tenzidy, které lidem se suchou, citlivou nebo ekzematickou pokožkou mohou sice umýt krásně pokožku i vlasy, ale zároveň mohou kůži nadměrně vysušit (vlastní zkušenost).
Není na co čekat, společně hodíme očko na všechna zdravotní rizika, která tito záškodníci radostně provozují.
SCI, celým jménem Sodium cocoyl isethionate, se nejčastěji vyskytuje v čistících prostředcích na pleť, v šamponech a zubních pastách pro tolik oblíbenou pěnivost. V malém množství nese jen velmi nízká rizika, ovšem ve vyšších koncentracích způsobuje podráždění kůže a dýchacího traktu. Na účet je mu připsána souvislost s orgánovou toxicitou i kontaminace zdraví škodlivým 1,4-dioxanem při samotné výrobě.
Pod SLS se skrývají hned dvě složky, a to Sodium lauryl sulfoacetate a Sodium lauryl sulfate (a pozor ještě na naprosto nevhodný Sodium laureth sulfate). Jedná se sice tenzidy splňující podmínky pro výrobu přírodní kosmetiky a vždy je najdete mezi "zelenými" čili přijatelnými složkami, nicméně opět je třeba zmínit, že jsou vyráběny často z palmového oleje. Sodium Lauryl Sulfate ve větším množství dokáže nehezky potrápit kůži.
SCS (Sodium coco sulfate) používaný jako pěnidlo a emulgátor ve výrobcích je v menším množství téměř neškodný, ale při větším množství opět může pokožku podráždit.
Nám se zkrátka tihle fešáci nezamlouvají, nejen kvůli jejich zdravotním rizikům, ale i kvůli jejich výrobě. Proto na podobné složky ani na produkty z nich v Almara Soap nikde a nikdy nenarazíte. Neskrývají se v žádné firemní botě, pod stolem a ani v přístěnku na košťata. Nás jejich pěnivost nedostala a našli jsme jinou magii… klasické tuhé šampony, neboli soap bars!